Duszpasterze:

Ks. Marek Knych - Proboszcz Parafii

Zdjęcie

Urodzony 8 lutego 1967 r. Pochodzi z południa Polski z diecezji tarnowskiej.
Święcenia Kapłańskie przyjął 22 maja 1993 r. z rąk Bp. Kazimierza Romaniuka.

Pracował w parafiach:
wikariusz, Św. Jakuba Ap., Jadów, 30.06.1993 r.– 28.06.1996r.
wikariusz, Św. Patryka, Warszawa-Gocław, 28.06.1996r. – 30.06.2000r.
wikariusz, Św. Wacława, Warszawa-Gocławek, 30.06.2000r. – 28.06.2003r.
wikariusz, Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Warszawa-Saska Kępa, 28.06.2003r. – 04.07.2010r.
proboszcz, Św. Jadwigi, Warszawa-Pelcowizna, 04.07.2010 r.– 21.04.2013r.
Obecnie od 21 kwietnia 2013r. Proboszcz w Parafii Św. Łukasza Ewangelisty w Warszawie - Kępa Tarchomińska.

Imieniny obchodzi 25 kwienia

 

Ks. Norbert Ostanek - Wikariusz

Zdjęcie

Urodzony 25 stycznia 1975r. pochodzi z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Chotomowie.
Świecenia kapłańskie przyjął 15 czerwca 2002 r. z rąk Bp Kazimierza Romaniuka.

Pracował w parafiach:
wikariusz, Św. Jana Chrzciciela, Mińsk Mazowiecki,
wikariusz, Św. Wita, Karczew,
wikariusz, Św. Antoniego z Padwy, Mińsk Mazowiecki,
wikariusz, Św. Stanisława BM, Postoliska,
pomagający duszpastersko, Nawrócenia Św. Pawła Ap., Warszawa-Grochów,
wikariusz, Nawrócenia Św. Pawła Ap., Warszawa-Grochów,
Obecnie od 26 sierpnia 2021 roku pełni posługę Wikariusza w parafii Św. Łukasza Ewangelisty w Warszawie - Kępa Tarchomińska.
Inna posługa:
kapelan, Komenda Powiatowa Policji (Mińsk Maz.), 2006 r. - 2008 r.

Imieniny obchodzi 6 czerwca.
 

 

Ks. Rafał Zbigniew Kaściński - Wikariusz

Zdjęcie

Pochodzi z parafii Św. Stanisława BM, Ostrów
Świecenia kapłańskie przyjął 14 czerwca 2003 r. z rąk Bp Kazimierza Romaniuka.

Pracował w parafiach:
wikariusz, Niepokalanego Serca Maryi, Otwock-Śródborów,
wikariusz, Matki Bożej Częstochowskiej, Otwock-Świder,
wikariusz, Matki Bożej Anielskiej, Warszawa-Radość,
wikariusz, Św. Jana Kantego, Legionowo,
wikariusz, Św. Patryka, Warszawa-Gocław,
wikariusz, Zesłania Ducha Świętego, Ząbki,
Obecnie od 26 sierpnia 2021 roku pełni posługę Wikariusza w parafii Św. Łukasza Ewangelisty w Warszawie - Kępa Tarchomińska.

Imieniny obchodzi 20 listopada.

 

Ks. Prałat Józef Górecki: Pomoc duszpasterska

Ojcowie Pasjoniści: Pomoc duszpasterska

________________________________________
Księża którzy pracowali w naszej parafii:

Ks. Dariusz Bugaj - Wikariusz (2018r. - 2021r)
Ks. Brajczewski Sławomir - Pomoc duszpasterska (2017r. - 2018r)
Ks. Michał Marcin Chaciński - Wikariusz (2016r. - 2021r.)
Ks. Jacek Grzybowski - Rezydent (2013r. - 2017r.)
Ks. Daniel Łaszcz - Wikariusz (2013r. - 2016.r.)
Ks. Piotr Rokita - Wikariusz (2011r. - 2013r.)
Ks. Jarosław Balikowski - Wikariusz (2010r. - 2011r.)
Ks. Przemysław Bieniecki - Wikariusz (2004r. - 2010r.)
Ks. Robert Pawlak - Wikariusz (19.05.1991r. - 20.08.1991r.)
Ks. Grzegorz Rowicki - Proboszcz (od założenia parafii do 21.04.2013r.) organizator parafii, budowniczy kaplicy, plebanii i kościoła.